Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/www/14711/springfest_cz/libs/Nette/loader.php on line 28
SpringFest 4 ...pod jedním Nebem!

Myšlenka projektu

Festival je založen na spolupráci „věřících“ s „nevěřícími“. Na organizaci se podílejí a festival navštěvují lidé s rozdílnými názory na svět i víru. Stejně tak členové kapel, které na festivalu vystupují, mají různé pohledy na život. Ale co nás spojuje, je vzájemná tolerance a snaha o pochopení. Akce se díky této myšlence dostala např. i na obrazovky ČT 1, Tv Noe, regionálních radií a stránky tištěných médií.

Festival je multižánrový. Hraje se od jemných melodií folku a funku přes klasický pop, rock či ska až po tvrdý metal a veselý punk. Do programu je již tradičně řazena zábavná vložka jako např. taneční vystoupení, světelná či bubenická show a jiné.

Důležitou součástí projektu jsou vystoupení různých osobností. Např. kněží mluví o tom, co může křesťanství nabídnout dnešnímu světu, „nevěřící“ lidé povídají o svém vztahu k církvi či Bohu apod. Rádi vítáme zahraniční hosty, kteří mluví o situaci v jejich zemi. Pro zájemce pak následuje v klidném prostředí beseda s vystupujícími.

Proto je heslem následujícího Springfestu „…pod jedním Nebem“. Bavíme se, pracujeme a hlavně žijeme pod jedním nebem. Motto festivalu vyjadřuje, že i přes vzájemné rozdíly plujeme na jedné lodi. Ať jsme, kdo jsme, Země je společná všem a „nebe“ bývalo vždy symbolem něčeho nedosažitelného a věčného. Místem, kde přebývá Bůh.

Jsme členy

Aliance křesťanských festivalů

Navštivte také partnerské festivaly:

V tuto chvíli připravujeme kalendář festivalů na nový rok. První termíny se objeví v průběhu ledna nebo začátkem února.

...a další na aliancefestivalu.cz