Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/www/14711/springfest_cz/libs/Nette/loader.php on line 28
SpringFest 4 ...pod jedním Nebem!

Jak to začalo

„SF“ má kořeny na konci zimy roku 2006. Začal jsem s kamarádem organizovat malý festiválek zvaný Life Party, kde by vystoupily čtyři kapely v Poniklé na koupališti pod širým nebem. Bohužel přípravě se moc nedařilo a tak nakonec jsme to vzdali. V létě 2007 na CSM Tábor jsem slíbil novému kamarádovi, Ondrovi ze Šatlavy, že mu připravím u nás koncert, protože jsem byl nesmírně nadšený z jejich hudby.

Čas utíkal a na podzim jsem se dal do práce. Vymysleli jsme se Šroubkem název akce „Winter Fest“ a já měl v hlavě mnoho skvělých myšlenek, jak udělat akci ve stylu zimy, mrazu a sněhu. Začal jsem vše nadšeně připravovat. Někteří si mysleli, že mi přeskočilo, dokonce i ti nejbližší pomocníci s akcí mně nevěřili, že to dotáhnu, ale já to prostě zkusil. Některé kapely se nečekaně hlásily a některé rychle odmítaly :-). Hlavní problém byl, že jsem po pár týdnech zjistil, že není jediný možný termín realizace. Buď to bylo příliš brzy (nestihla by se reklama), nebo v termínu byly jiné důležité akce a pak by už začala postní doba. Nejbližší možný termín byl 12. 4. 08. Tady nastal problém – Winter Fest v dubnu? No co, tak to přejmenujeme – SpringFest. Bohu dík měl první ročník nečekaný úspěch. Přišlo dostatek lidí a hlavně – bavili se. Hned po něm jsem měl s něčím jasno. Pokud budu pokračovat, tak jedině navázat na to, co se stalo.

Vlastně jsme nevědomky s přáteli uspořádali večer, kde bok po boku pařili, bavili se, pracovali a hlavně komunikovali věřící s nevěřícími. A to mě na tom nejvíce fascinovalo.

Jsme členy

Aliance křesťanských festivalů

Navštivte také partnerské festivaly:

V tuto chvíli připravujeme kalendář festivalů na nový rok. První termíny se objeví v průběhu ledna nebo začátkem února.

...a další na aliancefestivalu.cz